Černá nemusí být vždy černá

21. listopadu 2012 v 18:50 | Radka |  Co život dal

Poslední dobou se ke mně opět dostávají otázky ohledně 21. prosince 2012. Tohle téma se omílá dlouho a ze všech stran. Některé teorie mě děsí, jiné pobaví, ale narazila jsem i na ty, které mě vedly k zamyšlení.


Kdysi jsem v práci poznala kolegu, dnes nazývaného v našem kruhu Vševědek. Starý mládenec, dlouho v područí dominantní matky, který si nepřízeň v oblasti lásky kompenzoval duchovnem. Sjezdil snad všechny semináře a kurzy v blízkém okolí. Stala se z něj studnice duchovních vědomostí a léčitelských schopností. Vždy po ruce a ochoten pomoci. Jeho nedílnou součástí se stalo kyvadlo a schopnost odpovědět na každou otázku. Prostě mu přicházely. I když působil jako podivín a rozhodně nebyl dokonalý, hodně lidí jej vyhledávalo.
Díky němu jsem měla stále nové informace o "konci světa". Byl fascinován přednáškami stařešiny kmene Hopiů, neváhal za účast na nich zaplatit tisíce. Informace mi ale připadaly velice obecné a nic neříkající. Byla jsem zklamaná. Připadalo mi to jako dobrovolný sponzoring člověka, který rád cestoval a nabízel jen pocit, že dostáváte informace. Když chtěl Vševědek odjet na třetí přednášku v pořadí na druhý konec republiky, rázně jsem zasáhla. Už na druhé se nedozvěděl jinou informaci než napoprvé, tak proč vyhazovat peníze potřetí? Byl jako malé dítě, kterému seberete hračku. Tak moc tam chtěl. Nerad, ale poradil se s kyvadlem a zůstal doma. Později mi musel dát za pravdu, nic nového tam řečeno nebylo. Z konce roku se stal skvělý byznys.
Horší byly dopady na lidi. Rozvíjení teorií vedlo jen k rozšiřování strachu. Když Vševědek vytáhl svou, byla jsem zděšená. Nakonec jsem se ale smála a činím tak ještě dnes, když si na to vzpomenu. Prý bude tma, nepůjde elektřina, nic nebude fungovat. Musí si udělat zásoby dřeva a uhlí, také obilí a zprovoznit zařízení na jeho pomletí. Z mouky si upeče chleba.
"A proč si nekoupíte už namletou?" zeptala jsem se.
"Mohla by se zkazit, nikdo neví, jak dlouho bude tma trvat", odvětil.
Až můj záchvat smíchu ho vrátil do reality. Kyvadlo mu začalo kmitat v ruce, myšlenky lítat hlavou a nakonec řekl:
"Máte pravdu, bude to maximálně tři dny."
"Vždyť tohle už tady bylo", řekla jsem. "Tak uděláme to, co tehdy. Sedneme si a budeme čekat."
Uklidnil se a byl rád, že nemusí shánět obilí.
Zvláštní zaslepenost u člověka, jež umí nahlédout daleko zpět i dopředu.

Časem začaly proudit pozitivnější zprávy, především z médií. Strašili nás moc dlouho, napětí naštěstí nevydrželo. Obava ze zániku se pomalu vytrácela, lidé začali vymýšlet vtipy na téma "Mayové a jejich kalendář".
Kdo si našel pár informací o Platónském roku, dal je do souvislosti s Mayským kalendářem, byl klidný. Vždy se mluví o časových cyklech a jak známo, vše na Zemi i ve vesmíru probíhá v obdobích, která se střídají. Tak z čeho mít strach? Když skončí jaro, následuje léto. Když skončí jeden rok, nastane další. A stále dokola.
Jediné, čeho se lze obávat, je strach samotný. Opravdu platí, že svými myšlenkami si vytváříme budoucnost. Když ji budeme vytvářet strachem, ve strachu ji prožijeme. A to je špatně.

Včera na návštěvě u adoptivní babičky jsme opět narazily na teorii "tři dny tmy". Její dcera si vzpomněla na leták, jež dostala na Velehradě před téměř čtvrt stoletím - obsahoval informaci o konci cyklu a třech dnech temnoty. Dávno jí to vypadlo z hlavy, vzpomínky se ale vrátily před pár dny po shlédnutí videa se stejnou tématikou a stejnými fakty.
Nic není náhoda, třikrát informace o třech dnech…. Ale pořád to není konec světa.

Doma jsem informace probrala s dcerou. Je už dospělá, tohle téma ji neděsí. Dny ve tmě nechápe vůbec jako temnotu. Její slově mě překvapila:
"Černá nemusí být vždycky černá. Vnímáme ji negativně, ale někdy se do ní oblečeme, abychom se cítili v bezpečí. Tahle černá bude pro naši ochranu."

Někdy si říkám, kam to dítě na to chodí. Jenže už dávno není dítě a vzhledem k tomu, že mám tendenci všechno zlehčovat a dělat blbiny, tak jeden rozumný v rodině se opravdu vyplatí.

Podle astrologů nás čeká výstup z temnoty a začátek období ve světle příznivých planet. Tak čeho se bát? Sama necítím ani ty tři dny jako absolutní tmu. Jako by naděje v nás všechnu tmu rozpouštěla a ta se stávala šerem. Šerem za úsvitu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elen Elen | Web | 21. listopadu 2012 v 21:06 | Reagovat

Díky za poučný článek, myslím, že se nestane nic. ;-)
Koukám, krásný, nový Blog, přeji hodně štěstí a nápadů, budu sem moc ráda chodit :-)

2 V. V. | 22. listopadu 2012 v 11:47 | Reagovat

Tma je prvotní, je od věků, je trvalá a je na věky. Je všudypřítomná, avšak ve světle není vidět.

3 Helena Helena | Web | 22. listopadu 2012 v 18:47 | Reagovat

Raduš já měla asi 3 roky pozpátku silné nutkání,udělat zásoby jídla.
Nakoupit obilí,nudle,zavařené věci atd.atd..Bylo to ve mě tak silné,že jsem o tom začala nahlas mluvit.Nevím,co jsem pochytila z éteru,ale mluvili jsme otom,co by se stalo,kdyby nebyl benzín,kdyby nebyl el.proud atd..atd..
Katastrofa.Karel koupil generátor,ale ten je taky na benzín.
Zásoby dnes nemám,mám zavařené marmelády a v mražáku je kdeco,ale když vypnout proud,musím to spotřebovat a vařit na plynu,který se dá obstarat.
To jsou jen takové úvahy,ale kupříkladu ve Švýcarsku mají lidé povinnost mít zásoby doma a neustále je kontrovat.

To co přijde nikdo neví,a dělá se z toho byznys,tak jak píšeš Ty v úvodu článku.Tři dny tmy.Nevím,nikdy jsem nebyla tři dny ve tmě,možná několik hodin při výpadku proudu,ale taky vím,že se dá ve tmě najít vnitřní světlo.A mám jedno jediné přání,aby ho lidé našli.

4 Radka Radka | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 20:21 | Reagovat

[1]: Děkuji za krásná slova, doufám, že nezklamu :-)

5 Radka Radka | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 20:24 | Reagovat

[2]: A je dobrá jen pro ošklivce :-D jak se říká v jedné pohádce

[3]: Různá nutkání mívám taky, popravdě, nějaké zásoby si za měsíc udělám. ;-)

6 Radka Radka | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 20:27 | Reagovat

[3]:Tvé přání budu ráda sdílet také :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama