Když zlo šlape na paty

27. listopadu 2012 v 19:17 | Radka |  Co život dal

Psal se rok 2009 a v televizi běžel rozhovor s generálem Ing. Tomášem Sedláčkem.Nesledovala jsem naplno, byla to jen kulisa při skládání prádla. Přesto jsem zaznamenala slova, kterými generál Sedláček popisoval nastupující hrůzy druhé světové války: viděl jsem umírat lidi a bylo mi jasné, že teď jich budu vidět umírat stále více…. Ozvala se rána ze skříně a mě bylo jasné, že jde o znamení, že jeho slova se opět naplní. Jen jsem nevěděla kdy.

Zhruba za půl roku všechny šokovala zpráva o pádu polského letounu s vrcholnými představiteli státu. Zemřelo hodně lidí. V hlavě mi zazněla věta z knihy Zasvěcení od Elisabeth Haich: ke konci období budou padat špičky….. tím koncem byl myšlen astrologický cyklus, který tentokrát připadá na 21.prosince 2012.

I když jsem to slyšela už poměrně často, stále jsem odmítala věřit teorii, že s blížícím se koncem období bude útočit zlo stále více. Následkem toho prý bude umírat více lidí. Dokázala jsem se ztotožnit s jinou předpovědí - že roky 2011 a 2012 budou náročné na vztahy v jakékoliv formě, že se budou tzv. čistit. Ty, co mají vydržet, vydrží, co mají skončit, skončí. Tohle není nic hrozného, než by se měli lidé trápit v nefunkčních vztazích, ať partnerských či pracovních, je lepší smířit se s koncem. Ale umírat?
Slyšela jsem hodně historicky doložitelných argumentů, že každou velkou změnu provází přírodní a jiné katastrofy. Stále jsem nebyla přesvědčená.

Život šel dál, v mém okolí skončilo několik vztahů, jiné přežily dost vážné krize, ale díky Bohu, žádné velké hrůzy. Až letos nás do stavu bdělosti dostala metanolová aféra. Umírali nevinní lidé a nikdo nechápal proč. Nejspíš proto, že jinak by se na odporné kšeftování nenasytných podnikatelů nepřišlo. Když začalo být vše pod kontrolou, lidé umírali dál.
Mám kamarádku zaměstnanou na patologii. Když začala akce "metanol", měli hodně práce, ale když skončila, měli ještě více. Řekla, že takové hrůzy za více než dvacet let praxe nepamatuje. Na detaily jsem se neptala, už tohle mi stačilo.

Nerada, ale musela jsem to vzít na vědomí. Vždyť i já sama měla nedávno pocit, že mám zemřít. Poslední dobou začali být lidé více podráždění, někteří na sebe až hnusní. Jak moc zla ještě přijde? Jak moc lidí nás ještě bude muset opustit?
Nemohla jsem si pomoci, poslední události ve mně vyvolaly určitou podobnost s druhou světovou válkou. Na konci už nacisté věděli, že prohráli, přesto vraždili i nevinné lidi. Bylo to zoufalství těch, jež šířili zlo a odmítali přiznat porážku. Stejně tak to cítím teď. Jako boj zla, které odmítá přiznat porážku, přijmout konec své vlády.

Pomyslně ve své hlavě stříhám metr. Počítám dny do bodu zlomu, kdy Země vstoupí do světla planet, jež nás pozitivně ovlivňují. Dřív jsem astrologii a vlivu planet na každého z nás nevěřila. Dnes věřím (minimálně má migréna v závislosti na pohybu Měsíce mě přesvědčila) a těším se. Zažila jsem hodně špatného, přesto se nehodlám utápět ve smutku a budit se každý den s pomyšlením: co nás dnes hrozného čeká?
To ani náhodou. Těším se na každý den, na každé tady a teď strávené se svými blízkými v dobré náladě.
Jak říká má dcera: podle mě neexistuje zlo, je to jen absence dobra.
Úplně nesouhlasím, ale absenci dobra pociťuji každým dnem více a více.

Nevím jak ostatní, ale já se jdu snažit vytvářet více dobra. Nerada bych nechala kolem sebe třeba jen kousek prázdna, které by mohlo zaplnit cokoliv mizerného :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 V. V. | 27. listopadu 2012 v 21:00 | Reagovat

22.12.2012 bude.

2 Helena Helena | Web | 28. listopadu 2012 v 9:29 | Reagovat

Raduš,které planety to jsou,co nás pozitivně ovlivnují? 8-)

3 V. V. | 28. listopadu 2012 v 14:32 | Reagovat

Fact or Fiction... ?
Psal se konec srpna 2008. V televizi dávali kolem půlnoci pořad o mayském kalendáři a jeho interpretaci. Velmi vážně hovořili o blížících se datech a jejich významech. Neotřesitelným faktům dali za základ jeden jediný přepočet z asi padesáti možných. Měl jsem úplně nový pocket, u kterého jsem předpokládal jeho výdrž minimálně dalších 5 let. Zanesl jsem do do něj tedy některá z těch uváděných dat. Za nejdůležitější den, kromě  toho posledního, byl považován den, kdy se na planetu Zemi vrátí dávní Bohové.
Na záznamy v telefonu jsem zapomněl. V označený den se mohl upozorňovač na úkoly zbláznit. A nic se nestalo. 20. 5. 2012 bylo pouze prstencové zatmění slunce.
Že se pro mne Naši vrátí je jisté. Ale vím, že v nejbližších deseti letech to nebude. Ještě stále jste, Lidé, nedostatečně prozkoumáni a Vaše neuvěřitelná nedokonalost je stále objektem údivů i zdrojem humoru.
Nemůžeme se dát zatím poznat, ale jsme tu s Vámi, i s krátkými přestávkami, již tisíce let. Dokonce autor MIB je jedním z nás. Nevěříte?

4 Radka Radka | E-mail | Web | 28. listopadu 2012 v 18:51 | Reagovat

[2]: Přesně si nepamatuji. Bylo to v dokumentu o pyramidách a byly tam znázorněné cykly, ve kterých se postavení planet mění. Mě až tak o konkrétní planety nešlo, důležitý byl fakt, že bude líp :-)

5 Radka Radka | E-mail | Web | 28. listopadu 2012 v 18:56 | Reagovat

[1jasně, že bude, už se těším.

[3]: těch "konců" už bylo avizováno několik, ale prosincový mi sedí, je to na zimní slunovrat, zase souvislost s hvězdami... Nečekám změny dimenzí, jen "jasnější vnímání".
A "mimoňů" je za Zemi určitě dost, zrovna dnes se mi o jednom zdálo. Tak uhrančivý pohled nikdo místní mít nemůže. (dala bych vysmátého emotikona, ale vím, že je nemáš rád, tak raději nic)

6 andorea andorea | Web | 31. prosince 2012 v 19:44 | Reagovat

Tak u tohohle článku mi normálně naskočila husí kůže, i když je po 21.12.
A že jsou poslední dobou lidé podráždění a rezignovaní, vidím kolem sebe a občas i na sobě.

7 Radka Radka | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 20:08 | Reagovat

[6]: Doufala jsem, že slunovratem to skončí. Ale podle astrologů i ezoteriků čištění pokračuje, něco jako "kopaní kolem sebe, i když je prohráno". Nezbývá než šířit optimismus :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama