Vševědek pokračuje

14. ledna 2013 v 23:01 | Radka |  Vševědek
Tento článek navazuje na předchozí povídání.

Naše setkání s Vševědkem pokračovala již výhradně u babičky Vlastičky. Scházeli jsme se o úplňku, protože to prý jsou nejsilnější energie. Dostalo se mu od známých rady, jak v ten den meditovat. Měl přesný popis, jak postupovat - šlo o ukotvení vize šťastné a spokojené budoucnosti v roce 2013 a dál. V ten den a přesně ve 20hod meditovalo více skupin. Čím více, tím lépe. Protože jeden je jeden, ale dva už jsou hodně.


Obecně mám meditace ráda, ale úplňky jsem začala vynechávat. Nevím, co mi vadilo, ale prostě to nešlo. A tak se v ty dny začal scházet s jinými lidmi.
Nelze Vševědkovi upřít fakt, že meditace s ním byly úžasné. Když si koupíte CD s meditací a prožijete si ji sami, je to fajn. Když vás vede někdo, kdo má praxi a spustu nápadů, prožijete něco víc. A tak jsem se dostala na místa, kam se asi nikdy nepodívám, protože na letenku bych neměla, i kdybych prodala auto (nemůžu za to, že nemá skoro žádnou cenu). Po takových večerech jsem se cítila zregenerovaná a měla dost sil na další život.
Když však někomu důvěřujete a v některých věcech na něj spoléháte, může dojít k situaci, kdy toho dotyčný zneužije a začne se chovat jako samozvaný vůdce. A tak ego Vševědka začalo narůstat, babičce Vlastičce nedával skoro žádný prostor a mě začal tvrdit věci, za které by se nemusel chvílemi stydět fanatik. Bylo mi z toho smutno, ale utnout jsem to nedokázala a tak jsem jsem hledala způsoby, jak ho vrátit zpět na původní cestu. Hledalo nás víc. Spojila jsem se s jeho známými a přemýšleli jsme spolu. Každý z nás zkoušel něco, ale bylo to marné. Do toho všeho se Vševědek zamiloval, což bylo šílené, protože šlo o známou, které to vůbec nedošlo, ale všichni kolem to věděli. Výhoda - zmírnilo to jeho ego. Nevýhoda - dotyčná žena.
Měla svůj život, přítele a Vševědka brala jako člověka, kterého si vážila a byla mu vděčná za jeho pomoc. Podle něj však onu ženu čekal rozchod, protože přítel byl určitě ženatý a tak on tady bude pro ni, až to nastane. A taky coby starý mládenec bez dědiců rozhodl, že svůj dům odkáže jí, protože ji miluje.
"A co bude s tím barákem dělat, napadlo Vás to?" vyjela jsem na něj zostra.
"Nevím," a tvářil se bzradně.
"Říkal jste, že už teď se musí starat o veliký dům své matky a je z toho nešťastná. To jí chcete přidělat další starosti?" útočila jsem dál.
Jen pokrčil rameny a neodpověděl. Také co, když argumenty došly.
Ve světlých okamžicích, kdy mu bylo jasné, že láska není opětována, narůstalo jeho ego. Jak se říká: když máte nějaký problém, okolí vám ho zrcadlí - tak tady se to potvrdilo.
Vševědek narazil na ego paní, u které meditovali o úplňcích. Legrační bylo, když si chtěl před námi postěžovat, co mu dotyčná provádí. S Vlastičkou jsme se smály, protože totéž dělal on nám. Zamrazilo mě však v okamžiku, kdy jsem si uvědomila, že problémy, které řeší s námi, probírá ve druhé skupině. Zle jsem se na něj tehdy obořila. Překvapilo mě, že nectí něco jako zpovědní tajemství.
A tak se začaly prohlubovat naše problémy, meditace s ním byly zmatené a ve svých odpovědích se začal mýlit. Když jsem nesouhlasila, řekl: "Ale mě to tak přišlo." Žádné diskuze, žádné připomínky, přes to jel vlak.
"A nepletete se?" ptala jsem se často.
"Ne, prostě je to tak."
Nepřipouštěl jiný názor, trval na svém, že on je napojený správně. Všechno, co mu přicházelo, bral jako fakt a ve své samolibosti odmítal připustit, že by to mohlo být jinak. Přece on je ten "vyvolený" a jemu nikdo nebude říkat, že nemá pravdu. Dokázal se urazit, což mi u duchovního člověka přijde absurdní. Dle mého pocitu je urážení známkou ega. A duchvní člověk ego nemá...
"Já žádné ego nemám," znělo vždy z jeho úst.
Z počátku jsem varovala, že jestli nezmění přístup, přestanu jezdit. Začal vydírat, že on je citlivý člověk, blíží se Vánoce a já bych mu tohle udělala. Přesto jsem si dala pauzu, nějakou dobu se neukázala, ale na žádost Vlastičky jsem opět na návštěvy dojížděla.
Vydrželi jsme jen dva měsíce a naše seance skončily. Řekla jsem mu, že bude lepší, když se nějaký čas nebudeme potkávat a uvidíme, co nám to přinese. Nerad, ale souhlasil. Věděl, že stejně neustoupím, ale doufal, že brzy názor změním.
Za babičkou Vlastičkou jsem jezdila i nadále, dělaly jsme si "babské dýchánky" a bylo to moc fajn. Povinností kolem nemocné maminky mi přibývalo, sil ubývalo a s nimi i chuť vyrážet mimo domov. Jenže u babi bylo tak fajn, proto jsem jezdila stále, i když ne tak často. A tak jsem měla i reference o Vševědkovi, že z dovolené v Chorvatsku musel přijet o týden dříve, protože si rozedřel chodidla do krve a ta se mu zanítila. Taky se prý přiznal, že se snažil lidem radit, ale všichni jeho rady odmítali. Podle něj nevděčníci, podle mě lidé, kteří těžko poslechnou radu, která je zmatená a ještě vám ji někdo dá příkazem. Jak už jsem jinde psala - dobro se má konat, nikoliv páchat. Když někdo o radu či pomoc nestojí, ztrácí pomoc smysl. Lidé se od něj začali odtahovat, protože svými radami páchal dobro. Každý přijme pomoc tehdy, pokud je na ni připraven. Když na vás někdo nastoupí s příkazy a zákazy, byť pro vaše dobro, je s přijetím konec.
Nicméně je to rok a půl a nohy stále nemá zahojené. O čem to svědčí? Že něco dělá špatně, zdá se jako jediná správná odpověď.

A tak jsem Vševědka neviděla rok a třičtvrtě, ale na naléhání babičky Vlastičky jsem souhlasila se setkáním.
Jak to dopadlo, čtěte zde.

Ráda bych se ještě zastavila u Vševědkovy oblíbené věty: Mě to tak přišlo.
U lidí, se kterými pracoval, trval na tom, že se musí správně napojit. Šlo o bytosti, informační kanály, říkejme tomu jakkoliv, důležitý je termín napojení. Každého varoval, že si musí dávat pozor, aby se nenapojil na něco negativního, protože jinak budou informace mylné. Zjednodušeně řečeno: dávejte si pozor, kdo vám rady posílá - zda jsou z pozitivního či negativního zdroje.
Od naší společné známé (astroložky) jsem věděla, že podle horoskopu má Vševědek často nepravou intuici. A sama jsem to mockrát zažila.
Proto jsem i já velice opatrná, abych věřila všemu, což nemusí být známka slabosti či nedostatku odvahy, jen projev zdravého rozumu a citu.
Pokud je někdo přesvědčen, že kolem něj nic negativního "nelítá", neberu mu to. Ale já ctím respekt ke všemu, co ke mě přichází.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 23:16 | Reagovat

Tohle je tedy zrovna něco, s čím mám problém. Jako člověk věřící v Boha nepotřebuju tyhle způsoby zkoumání duchovního světa. Jsou nebezpečné!
Bůh dává dostatečné odpovědi skrze své slovo, zapsané v Bibli. Pokud to člověku nestačí, způsobí v jeho životě takové okolnosti, aby člověk měl šanci pochopit vše, co potřebuje vědět. Ale jak se jmenuje duchovní síla, která dává odpovědi astrologům, kartářkám a vědmám všeho druhu? Nikdo přece neví, odkud své schopnosti má. Výraz "duchovní člověk" může charakterizovat téměř každého od buddhysty až k satanistovi.

2 Radka Radka | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 23:23 | Reagovat

[1]:Byla to pro mě zajímavá škola a hodně mě naučila. v dobrém i zlém. Jsou situace, kdy chci mít informace i o tom, co není má cesta. Aby člověk věděl, na co si dávat pozor.

3 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 23:38 | Reagovat

[2]: No, to chci občas i já. Ale všechno má svoje hranice. Nepůjdu vyzkoušet Heroin, abych poznal, jaké prožitky mají jeho konzumenti. Je pro mě překvapivé, kolik lidí se v naší ateistické zemi považuje za duchovní. Mají probém věřit v Boha, protože to už po nich něco vyžaduje. Ale u kartářek a astrologů stojí fronty, lidi volají na předražené linky věštkyň, čtou nesmyslné horoskopy v novinách a jejich život se řídí pověrami.
Přitom Bible říká: „Hledejte především Království Boží a vše ostatní vám bude přidáno!" Mám zkušenost, že to je pravda.

4 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 6:44 | Reagovat

Správně jsi vystihla, že když ho pálí chodidla, něco je v nepořádku. A že to má tak dlouhou dobu, to taky cosi značí. Pěkný článeček!

5 Ježurka Ježurka | Web | 15. ledna 2013 v 12:19 | Reagovat

To vše je opravdu zajímavé! Já na meditaci nikdy nebyla ani jsem nic podobného neprožila, ale myslím, že něco s Vševědkem není opravdu v pořádku.
K tomu, co psal Pavel chci jen dodat, že je tu většina ateistů, ale když jim pak teče do bot, obrací se na víru v Boha. Je to tak, jako třeba paní Jirásková.

6 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 13:44 | Reagovat

To je přece blbost, pokoušet se někoho proti jeho vůli navracet na nějakou cestu, byť se nám může zdát původní, nebo dokonce správná.
Každý člověk má svoji svobodnou vůli jít jakoukoliv cestou. Dobrou i špatnou. Nám se dokonce z našeho úhlu pohledu může některá cesta zdát jako špatná, ale ona může být ve skutečnosti dobrá. Každý člověk si totiž občas musí prošlápnout i nějakou špatnou cestu, aby něco pochopil, aby prodělal nějakou katarzi. Aby si prostě natloukl kokos a poučil se.
Jiná situace by ovšem byla, kdyby takový člověk požádal, aby byl na nějakou cestu naveden.
Se stejným problémem se zejména v minulosti potýkaly mnohé církve, když chtěly dogmaticky ty zbloudilé navést na tu "správnou" cestu. A některé se s tím potýkají dodnes.

7 JJJ JJJ | 15. ledna 2013 v 16:34 | Reagovat

[6]: Navrátiť na cestu? Tak by som to nevnímal. Ale keď sa s niekým stretávaš a zisťuješ, že sa z neho stáva debil (v tomto konkrétnom prípade by som to nazval "spasiteľský syndróm"), tak sa snažíš mu to nejak naznačiť - pri troche šťastia si to možno uvedomí a dá sa naspäť do normálu.

8 JJJ JJJ | 15. ledna 2013 v 16:35 | Reagovat

[6]: Ešte doplnok: paralela s církvami je nesprávna, keďže v ich prípade je to - v dnešnom modernom názvosloví - biznis plán.

9 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 19:55 | Reagovat

[3]: Kdyby lidé dodržovali Desatero, které já považuji za jakýsi kodex chování slušného člověka, vracelo by se jim totéž a nemuseli by řešit tolik problémů. Ono chodit ke kartářce je skvělé, přehodí se tím zodpovědnost za vlastní život za druhé.
Vševědek je člověk, který se modlí, chodí do kostela a v Boha věří, jen si nějak neuvědomil, že vše, co k němu "přichází" musí nutně pocházet z jednoho zdroje.

10 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 20:01 | Reagovat

[9]: I já znám takové lidi. Kamarád katolík chodil k jakési duchovní terapeutce se svými psychickými problémy. Výsledkem asi padesáti návštěv u ní bylo, že ho poštvala proti jeho matce a nakonec skončil u exorcisty, protože měl obrovskej problém s úbytkem energie. Ta terapeutka byla údajně taky katolička. Já se těchhle lidí vyloženě bojím!!!

11 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 20:12 | Reagovat

[4]:Děkuji. Je těžké dívat se na člověka, kterého si pro mnohé vážím, jak se motá v kruhu a nejde mu vystoupit...

[5]: Tohle mě také vždy fascinuje, jak v nejhorším volají Boha. Ale říká se, že lépe pozdě než nikdy, tak jim to nebudeme brát :-)

[6]: Jsou situace, kdy to člověk udělá, protože cítí, že je to správné. Když někdo upadne, nebudu se na něj dívat a říkat si: asi se mu na zemi líbí, ale pomohu mu vstát. Pokud pomoc odmítne nebo upadne opět, budu přemýšlet.
Zde je nutné vycházet z faktu, že když si někoho pro mnohé vážíte, byť se časem změnil, jeho hodnoty nejde smazat. Na takového pak nahlížíte s větším pochopením a snahou pomoci. Když je snaha marná, pak přestat. Já i litovala, čímž se proces odloučení odsunul. Proto už dnes nelituji, poučila jsem se.
A jestli bylo chybou chtít, aby se od určitého fanatismu, kdy každému vnucoval své názory a všem říkal co musí a nesmí pod hrozbou dalších problémů, vrátil zpět "sám k sobě", ke zdravému rozumu, pak ano, chybovala jsem. Ale za svými chybami si stojím.
Přirovníní k církvím je v tomto případě zbytečně silné, zde jde o projev lidství, jsem přesvědčena.

[7]: správně jsi to pojmenoval - začal se cítit spasitelem. Napřed jsme nazančovali, posléze natvrdo argumentovali. Marně, proto jsme to vzdali.

12 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 20:20 | Reagovat

[10]: Všechny určitě nejde házet do jednoho pytle, ale slušného aby člověk pohledal. S úbytkem energie mám také problémy, vyloženě na sobě cítím, když mi ji někdo bere, ale - zde musím Vševědka pochválit - je možné se proti tomu bránit. Nejhorší je poddat se, to se z toho hrabe špatně

13 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 20:54 | Reagovat

[6]: Naprosto souhlasím s každým Tvým slovem v tomto komentáři.

14 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 20:57 | Reagovat

[7]: Uvědomí si to může jen pokud si to chce uvědomit či pokud je na cestě si to uvědomit.

15 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:02 | Reagovat

[Smazaný komentář] Myslela jsem komentář Malkiel pod číslem 6.

16 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:05 | Reagovat

[15]: Vidíš, já jsem tak zabraná do psaní, že si pletu komentáře a odkazy.
Ono to nebylo proti jeho vůli, on jen neviděl, co bylo evidentní, neboť se příliš soustředil na "spasitelství".

17 JJJ JJJ | 15. ledna 2013 v 21:06 | Reagovat

[10]: Exorcista? Fuf, tak tomu hovorím hardcore... A aký zlý duch ho posadol? Mimochodom, o psychických upíroch dosť rozsiahlo pojednáva Satanská biblia - hoci je pravdou, že exorcizmus ako riešenie nenavrhuje, stojí za prečítanie.

18 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:07 | Reagovat

[17]: Spasitel přestává být čistým spasitelem, pokud zachraňuje s úmyslem být viděn. Pak je to namyšlenec a není už čistý.

19 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:11 | Reagovat

[14]: Když někdo dělá chybu - buď si ji uvědomí sám nebo mu někdo o tom řekne. Když odmítne, ať z důvodu, že si nechce uvědomit nebo nesouhlasí, pak nikoho nutit nebudu. My se jen snažili ukázat, kde dělá chybu. Návrat na původníi cestu měl udělat sám, pokud by si uvědomil. Žádné násilí, žádné vnucování. Jen pomoc.

20 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:13 | Reagovat

[18]: On je spíš zaslepen potřebou pomáhat, aby netrpěl samotou, ale prostě to přehání :-(

21 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:15 | Reagovat

[12]: Každý člověk je slušný. Někdo se cítí ohrožen, tak reaguje nezrale, lépe to zatím neumí. Časem dozraje, někdo dříve, někdo později.

22 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:16 | Reagovat

[17]: Děkuji, ale nemám nejmenší potřebu něco takového číst. Dost na tom, že se občas dostávám do diskuzí s heretiky. Člověk má hledat pravdu a ta v satanské bibli není.

23 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:17 | Reagovat

[20]: To už není potřeba pomáhat, ale zachraňuje sám sebe. Pod plachtou.

24 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:22 | Reagovat

[22]: Necituji ze satanské bible ani z jiné. Cituji ze svých myšlenek.

25 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:23 | Reagovat

[21]: Myslela jsem slušného duchovního poradce/terapeuta ve smyslu - opravdu pomůže.

26 Helena Helena | Web | 15. ledna 2013 v 21:34 | Reagovat

Problém je v tom,že je spousta směrů/vycházejících z bible/,ale Bůh je jenom jeden.

27 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 21:46 | Reagovat

[26]: a já k tomu dodávám, že sice všechny cesty vedou do Říma, ale je každého volba, jestli pojede po hlavní nebo okrskách. Stejně skončíme v tom Římě :-)

28 JJJ JJJ | 15. ledna 2013 v 22:14 | Reagovat

[26]: A keď zarátame aj všetky smery nevychádzajúce z Biblie (budhizmus, hinduizmus a všetky jeho odnože, islam...), tak sa to celé úplne skomplikuje. Preto radšej verím len vo svoje rácio a svedomie.

29 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:04 | Reagovat

[13]: Já to takhle vnímám a řídím se tím. Mimo jiné i na základě osobních zkušeností. Mnohdy se stává, že svým chtěním člověk může toho druhého blokovat, protože mu vlastně bere prostor k tomu, aby mohl chtít on sám.
Ovlivňovat něčí vůli může být značně riskantní a může se to snadno obrátit proti nám.

30 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:07 | Reagovat

[29]: Opět se vším souhlasím. :-)

31 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:08 | Reagovat

[14]: S tímto mi nezbývá než souhlasit, vnímám to stejně. ;-)

32 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:09 | Reagovat

[30]: Sákryš, my si tady navzájem pěkně souhlasíme. :-D

33 Intuice Intuice | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:22 | Reagovat

[32]: :-D Také s touto myšlenkou souhlasím a poklepávám Ti na rameno. :-D

34 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:24 | Reagovat

[33]: Souhlasím s poklepáváním. :-D

35 Radka Radka | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 23:47 | Reagovat

[29]:[30]: No tak jste si udělali vzájemně dobře, ale pravda je taková, že neumím čarovat, abych ovlivňovala něčí vůli, jen jsme hledali nejlepší příklady, na kterých by pochopil. Snažili jsme se mu "nastavit zrcadlo", jak by řekl klasik. Jemu to nedošlo a tak hodně lidí odešlo ;-)

36 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 0:00 | Reagovat

[35]: Ovlivňovat někoho nemusí být jen nějakým čarováním. Nepochopil, protože nechtěl pochopit. Je to jeho cesta, jeho vůle, jeho zodpovědnost.
A rozhodně není na světě jediným člověkem, kterému něco nedochází. Nikdo z nás není vůči tomu imunní. Všichni děláme chyby, abychom se z nich poučili. Ty chyby jsou naší školou. Někdo se poučí hned, někdo se poučí později a někdo v tomto životě vůbec. Tak si to může zopáknout v dalším životě. Kdybychom byli dokonalí, tak už tady nejsme. ;-)

37 Helena Helena | Web | 16. ledna 2013 v 9:47 | Reagovat

[28]: Buddha,Krišna,Zoroaster atd.,byli jen připravovatelé cest,ale lidé je začali úctívat jako Bohy,a to už bylo falešné.
Proto je nejlepší jít si svou vlastní cestou,tak jak píšeš a zkoumat vše okolo.
Nejlepším ukazatelem je nám svědomí.

38 Intuice Intuice | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 21:50 | Reagovat

[36]: Opět se vším souhlasím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama