Liebster Award Tag

16. listopadu 2013 v 20:46 | Radka |  O mně
Již dvakrát jsem odpovídala (jen tak, ze své vůle) na otázky "blogového letadla" - Blogové zpovídání a Blogové zpovídání II, ale tentokrát jsem byla nominována. Překvapila mě María. A tentokrát jsem musela jet podle pravidel.


Pravidla
1. Napsat o sobě 10 věcí
2. Odpovědět na 10 otázek od blogerky, která mě nominovala
3. 10 otázek pro ty, které nominuju
4. Nominovat 5 blogerů
5. Informovat blogery o nominaci


Deset věcí o mně
1. Jsem konzervativní člověk. Nemám ráda různé výstřelky, příliš barevnou módu. Dokud mě nepopadne nějaký šílený nápad a pak jsem naopak velmi pokroková.
2. Bojím se změn. Držím se zuby nehty toho starého, zaběhnutého. Když však nastane ona změna, zvykám si velice rychle. Vlastně nechápu, proč se tak bojím, když jsem neskutečně adaptabilní člověk. Za vše mluví fakt, že jsem se již šestnáctkrát stěhovala.
3. Raději pracuji v mužském kolektivu, ačkoliv můj vedoucí není nejlepším příkladem skvělého kolegy. Za to mu vyvádím věci (v rámci slušnosti), které často komentuje hláškou z filmu S čerty nejsou žerty: "Je to rebel!"
Nicméně je stále rád, že pro firmu stále pracuji.
4. Mám spíše technické myšlení, ale nemám také problém uplést svetr, napéct buchty, zalévat suchý pařez... (někdy vysvětlím).
5. Kdybych měla vědomě plánovat své mateřství, nikdy bych si netroufla. Jsem nesmírně vděčná, že to osud vyřešil za mě, i když osobu otce raději komentovat nebudu.
6. Často vše zlehčuji, ale až poté, co vstřebám první útlumovou vlnu.
7. Ráda plánuji. Cokoliv. Nejraději přestavby a opravy. Když jsem zařizovala náš byt pro mě a dceru, byla jsem ve svém živlu. Moc mi to chybí a nejraději bych se zase stěhovala a plánovala, budovala...
8. Neumím si představit život bez zvířat, i když ti mí opeření miláčkové nadělají opravdu hodně nepořádku.
9. Věřím na milulé životy, protože si příliš pamatuji a ještě mě nikdo nepřesvědčil, že jde jen o výplody fantazie.
10. Umím být pasivní. Stáhnout se, uzavřít do sebe a načerpat sílu. Jak říká dcera - není důležité tvářit se aktivně, ale mít obě složky v rovnováze - aktivitu i pasivitu.
A tohle období mám teď. Stáhla jsem se do sebe a vstřebávám fakta a situce, které mě v poslední domě potkaly. Díky Bohu, jsou pozitivní Mrkající


Otázky pro mne:
1) Jsi optimistický člověk?
Pokud nemám zrovna období, kdy mě někdo srazí až k zemi (a já se nehrabu nahoru a mám tudíš dost starostí sama se sebou), jsem velmi optimistická. Lidé kolem mě to vědí a proto mě vyhledávají, když je smutno jim. Pak začnu se svou zlehčovací metodou a opravdovým nadhledem. Díky Bohu, mám ten nakažlivý druh optimismu Usmívající se
2) Jsi věřící?
Ano, věřím. Na to, že ve vesmíru nejsem sami, protože je příliš veliký a krásný na to, abychom to viděli a vnímali jen my. Že musí existovat nějaká vyšší inteligence, protože pokud by nejvyšším článkem evoluce byl člověk, bylo by to velmi smutné. A věřím v dobro, které je v každém z nás, jen někteří ho mají hodně zaházené smutkem, trápení, zlobou, záští... ale je tam!
3) Co ti dává energii?
Když se vrátím ve vzpomínkách do okamžiku, kdy mi bylo úžasně a tam načerpám sílu. Když mohu někomu pomoci. A nejvíc se dobíjím u babičky Vlastičky, kde je úžasný klid a člověk ví, že ho tam mají rádi.
4) Dodržuješ tohle: 8 hodin práce, 8 hodin spánku, 8 hodin odpočinku?´
Absolutně ne. V práci trávím momentálně 9 a více hodin, spím sedm a ten zbytek je na práci doma a relax. Ale nehodlám se šidit a o víkendu si to vynahrazuji.
5) Kdybys mohl/a, změnil/a bys na sobě něco?
Ano, přestala bych tolik o sobě pochybovat.
6) Jaký máš vztah ke čtení?
Čtu moc ráda, ale času se nedostává. Jako každý rok sázím na období zimy, kdy se člověku nechce nic než zalézt s horkým čajem ke knížce.
7) Máš rovné zuby?Smějící se
Malá odchylka se najde, ale aspoň je poznat, že jsou moje Smějící se
8) Čím chceš být/čím jseš?
Už jsem psala v minulém zpovídání - slušným člověkem. Ale pokud bych to měla vztáhnout na práci, k počítačům jsem chtěla už na střední, kdy to znělo jako utopie (byla 80.léta a počítače jsem viděla jen v západních filmech). Podařilo se to navzdory slovům učitelky - Vy na to nemáte.
Nicméně bych ráda ještě změnila směr, ale to je takové malé tajemství Mrkající
9) Setkal/a ses někdy s rasistickým člověkem? Jaký na něj máš názor?
Asi ano, ale nijak mě to nezasáhlo. To až stěhování kolegy. Původem Palestinec, který studoval v Praze a usadil se zde. Moc hodný člověk, přesto kvůli rasismu odešel do Francie a později do Švýcarska. Dnes je spokojený, za což jsem moc ráda.
10) Jaký je tvůj nejoblíbenější svátek v roce?
Vánoce. Jsou to dny, kdy i obchody mají zavřeno a ten klid a pohoda je cítit i ve vzduchu. Nejsem typický vánoční slavitel, ale užívám si dny plné pohody a možnosti číst nakoupené knihy.

Otázky pro nominované
1. Jsi důvěřivá?
2. Co Tě na lidech nejvíce odradí?
3. Zažila jsi v životě situaci, která Tě zaskočila natolik, že si ji po dlouhé době pamatuješ jako dokonalé překvapení? (ať pozitivní či negativní)
4. Máš vlastnosti (chování), které Ti na druhých vadí?
5. Umíš odpočívat?
6. Používáš v mluvě pořekadla, rčení či hlášky z filmů?
7. Umíš si dělat ze sebe legraci?
8. Dokážeš (dokázala/a bys) za sebou udělat tlustou čáru a začít jinde a jinak?
9. Čeho by ses nikdy nedokázala vzdát?
10. Věříš v lásku na celý život?

Zatím oslovené blogerky, které souhlasily:
Alape, která se věnuje povídkám a maluje zajímavé obrazy
Blažena, která krásně fotí a její obrázky mají duši. Zkrátka něco víc, než by člověk např. od "obyčejné kytky" čekal.
Šíryen, dívka s křehkou duší a jistou rukou. Její kresby jsou pro mne naprosto dokonalé a články originálně pojaté.
Valin, autorka čtivých povídek a tvůrkyně krásné grafiky na svém blogu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 21:20 | Reagovat

Nějak se mi nechce věřit, že by se Plastelínec stěhoval od nás kvůli rasismu. Spíš šel pryč za lepším. Což lze vysvětlit tím, že z nerasistické Francie později také odešel.
Ono se těmto orientálcům nedá moc věřit, co říkají nám "bezvěrcům" a jejich prohlášení je vždy třeba trochu filtrovat. ;-)
Navíc se jako všichni nebílí rádi svezou na sebezničující multikulturalistické vlně vytvořené euroatlantickou civilizací a udělají ze sebe vykořisťované chudáčky. Co kdyby z toho náhodou něco káplo?

2 Radka Radka | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 21:35 | Reagovat

[1]: V Paříži byl spokojený, ale firma ho odsunula do klidného města ve Švýcarsku. Tam je nejvíc spokojený.
Této národnosti bych nevěřila v jejich zemi, ale on se nikdy už k rodině do Sýrie vrátit nechce a byl to opravdu hodně slušný člověk. To nakonec potvrdila i jeho bývalá manželka, která se k němu vrátila a jsou spolu dodnes :-)

3 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 21:58 | Reagovat

[2]: Jaký je rozdíl mezi Plastelíncem v Sýrii a v Česku? On jako překročí hranice a rázem se změní?
Já odmítám to paušální označování naší země za rasistickou. Můj mladší syn po svém maďarském dědkovi vypadá jako nefalšovanej cigorka, ale nikdy se s projevy rasismu u nás nesetkal. Proč jej kvůli snědší pleti a tmavým vlasům nemlátí skinhedi, proč jej nevyhazují z práce, proč si před ním lidé křečovitě nehlídají peněženky? Jak je možné, že mu zákaznice svěřují klíče od aut za dva miliony a klidně si ho jako řemeslníka ještě pozvou domů?
Jak je možné, že tisícům zákazníků nevadí prodavačka cikánka u nás v lahůdkách v Pennymarketu, když je to u nás tak strašně rasistické? Já bych fakt chtěl od někoho vysvětlit, jak to u nás je s tím neustále papouškovaným rasismem. ;-)
Na druhou stranu mi ale vůbec nevadí, že ten Plastelínec odešel, ať už to bylo pod jakoukoliv záminkou. I tak tady máme čmoudů dost.;-)

4 Radka Radka | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:01 | Reagovat

[3]: Jé, tak já už mohu napsat - znám rasistu :-D
Neřekla jsem, že jsme rasistická země, jen že se v Praze setkal s rasismem. To je rozdíl ;-)

5 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:15 | Reagovat

[4]: Ano, z přiblblých multikulturalistických pohledů jistě rasista jsem. A ani se za to nestydím. Já totiž na multikulturalizmus nevěřím, protože je to kočkopes.
Už i kdysi nadšení propagátoři multikulturalizmu dnes ustupují ze svých vyhraněných pozic. Přicházejí totiž zkušenostmi na to, že multikulturalizmus je vlastně řízenou sebevraždou jedné kultury, konkrétně té tolerantnější. ;-)
Jo, já jsem taky zažil rasistické chování. Když se cikánky v barevných sukních nacpaly do krámu a začaly řvát "tó jé rásismůs", aby odpoutaly pozornost prodavaček a mohlo se jim pohodlněji krást. ;-)  :D

6 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:21 | Reagovat

[3]: Jen k tomu rasismu: Pokud se kdokoliv ,,cizí- odlišný" začlení mezi ostatní, pracuje, chová se slušně, posílá děti do školy, není šikanován. Snad jen některými lidmi, kteří mají radost, když někomu ublíží. Ti ale moc nerozlišují mezi národnostmi, dělají to šmahem.

7 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:25 | Reagovat

Radko, jsi normální, hodná,  citlivá žena. Máš své názory, za kterými si stojíš a to se mi líbí. Jsem oproti tobě víc realistická v názorech na duchovno, ale nikomu neberu jeho názory, je to osobní věc.

8 Radka Radka | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:32 | Reagovat

[5]: Já spíš souhlasím s Růženkou - když se člověk začlení a "vyčuhuje" jedině tím, že nejí vepřové, pak si zaslouží žát v klidu.

[6]: S tímto pojetím naprosto souhlasím.

[7]: Děkuji, Růženko. Sama nemám označení "duchovno" ráda, lidé si pod to zařadili kdeco, ale já se spíš učím žít s tím, co vnímám navíc oproti jiným.

9 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:40 | Reagovat

[6]: Ale takoví blbci jsou v každém národě. Ale podle jednotlivců se nedá soudit celý národ. Ostatně průzkumy hovoří celkem hodnověrně na téma, že obyvatelé České republiky jsou velmi tolerantní k jiným národům a národnostem. Tedy kromě zhoufovaných cikánů, kteří dělají imrvére bordel. Ale tam to není o cikánech, nýbrž o tom bordelu. Kdyby dělali ten bordel třeba Islanďané, tak by holt lidem vadili Islanďané dělající bordel.
Navíc ty otázky v průzkumech mohou být poněkud zavádějící. Když se například zeptají koho by lidé chtěli mít za souseda a dají jim na výběr ze Slováků, Poláků, Rusů, Němců, Ukrajinců, Vietnamců a Cikánů, tak každý pochopitelně pro jistotu řekne ty cikány na posledním místě.
V takovém případě by se měli spíš ptát, jestli by člověk chtěl mít za souseda spořádanou cikánskou rodinu se dvěma dětmi nebo neurčitý počet cikánů kolísajících mezi dvaceti a třiceti lidmi, podle toho kolik z nich zrovna sedí v base.
Oni ostatně nejsou žádnou výhrou ani ti slušní cikáni, protože jsou oproti většinové populaci prostě hlučnější.
A nejenom cikáni. Nade mnou v paneláku řadu let bydleli kolotočáři a to byl nepřetržitý bengál. Když ten byt prodali jedné starší paní se synem a odstěhovali se, tak jsem málem šel dát do kostela na modlení. ;-)

10 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 22:49 | Reagovat

[8]: Jo, tak se ale zajeď podívat do těch přistěhovaleckých čtvrtí v Anglii, Francii, Belgii, Holandsku a ve Švédsku, jak se přistěhovalci "začleňují". Oni se nezačleňují, ale vytvářejí svá vlastní města se svou vlastní kulturou a svými zvyklostmi. A původní obyvatelstvo prakticky vytlačují jinam. V těchto zemích je takovým nepsaným pravidlem, že jakmile se někde objeví jedna rodina přistěhovalců, tak do dvou let je tam těch rodin deset.
V Anglii muslimové dokonce po úřadech požadují, aby v jejich komunitách mohlo platit islámské právo "šária". To není začleňování. ;-)

11 blažena blažena | Web | 17. listopadu 2013 v 7:19 | Reagovat

[4]: Souhlasím, rasistická země nejme, ale nějak těch rasistů přibývá.
Pohybuju se často na různých diskuzích a tam se to jimi jen hemží.

Nedaleko nás bydlí mladá žena - mulatka, vystudovala zdravotní školu a pracuje jako zdravotní sestra. Zrovna nedávno jsme se o rasismu bavily, říkala, že se k některým pacientům v nemocnici nesmí ani přiblížit.

No a do třetice jsem nedávno zjistila, že rasistka je i moje známá, se kterou si dlouhé roky píšu a to mě tedy dostalo...

************************
Líbí se mi Tvoje odpovědi, zase Tě znám o kousek víc a  přemýšlím, jestli bych vůbec dokázala na Tvé "záludné" otázky odpovědět.
Pokusím se a uvidím, jestli to dokážu vůbec pustit pak do éteru. :D

12 blažena blažena | Web | 17. listopadu 2013 v 7:21 | Reagovat

Raduško gratuluju k prvnímu výročí Tvého blogu a přeju moc a moc spokojených návštěvníků.

13 Koník Koník | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 8:15 | Reagovat

Psi se škrábou, kočky se myjí, hlodavci se válí v písku, ptáci se popelí....nikdo nemá rád cizopasníky! Proč bychom měli být my lidé výjimkou?

14 Radka Radka | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 10:25 | Reagovat

[11]: Tohle jsou smutné situace - pokud se někdo snaží a jen barva jeho kůže druhé tolik dráždí.
Kolikrtá ani nevíme, co se v lidech kolem nás skrývá.

[12]: Děkuji, už se chystám na nějakou "oslavnou" řeč :D

15 Radka Radka | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 10:27 | Reagovat

[13]: Cizopasníky ráda nemám, ovšem pokud někdo s námi obdělává půdu, chrání národní bohatství a respektuje pravidla, pro mne přestává býti cizopasníkem.

16 Radka Radka | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 10:32 | Reagovat

[10]: Jsi také navíc extrémista. Jen jsem se zmínila o slušném cizinci a máme tady celosvětový problém s přistěhovalci. Myslím, že Švédsko to vyřešilo dobře: Postavte si mešitu, až vy křesťanům ve své zemi dovolíte postavit kostel (nebo tak nějak to bylo). Jistě, po nás se chce tolerance, ale oni jsou příliš radikální.
Víš, mně nevadí, že se musel stěhovat. Půjčil mi svůj byt poblíž Cannes, s výhledem na pláž a my si užili krásný týden. A už několikrát mě zval do Švýcarska a já doufám, že za ním jednou pojedu. Protože tohle je slušný člověk a tolik pokory k životu obecně, kolik jsem vždy cítila z něj, jsem tady cítila jen z několika lidí ;-)

17 Koník Koník | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 10:35 | Reagovat

[15]: Taky mě dodatečně napadlo, že to bude možná  chápáno trošku jinak, než jsem zamýšlel ;-) Myslel jsem na pravý význam slova, tedy: Parazitismus  je vztah dvou organismů, z něhož jeden organismus (parazit čili cizopasník) má zisk a druhý na něj doplácí (hostitel). Parazit se může živit buďto tkáněmi samotného hostitele (aniž by ho sám o sobě zabíjel), nebo se přiživovat na jeho potravě či jinak profitovat z hostitelova organismu nebo jeho činnosti a snižovat přitom jeho fitness (zdatnost). tolik wikipedia, Snad to teď bude srozumitelnější  :-)

18 Radka Radka | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 10:41 | Reagovat

[17]: Soouhlasím, že parazitů zde máme dost i bez přistěhovalců. Patří k těm, co se zde narodili a rádi nám snižují zdatnost ;-)

19 Bev Bev | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 11:16 | Reagovat

Radí, ráda odpovím na tvé otázky, ale bude to nejspíš chvilku trvat, než to promyslím.
S potěšením jsem si přečetla, co o sobě píšeš i odpovědi na otázky a zapadají mi do obrázku, který jsem si o tobě tak trošku, jak je možné prostřednictvím blogu, udělala.
Jsi vzácný člověk a já jsem ráda, že jsem tě potkala, aspoň v myšlenkách. :-)

20 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 15:26 | Reagovat

Odpovím mileráda; jakmile se tomu tak stane, dám vědět;) Děkuji
Mimo to,...snažně Tě prosím, abys přijala zase mou nominaci... =)
(Pro více informací se, prosím, zastav přímo u mě na blogu : http://siryen.blog.cz/1311/liebster-blog-award)
Děkuji Ti

21 alape alape | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 21:01 | Reagovat

Úkol splněn ;-)

22 Bev Bev | E-mail | Web | 20. listopadu 2013 v 13:52 | Reagovat

Stalo se, zodpovědně zodpovězeno. :-D

23 mengano mengano | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 9:39 | Reagovat

K tomu rasismu - zaměstnávala jsem cikánskou dívčinu. Bez problému, šikovná holka. Roky jsem dělala daňaře cikánskému podnikateli. Pracovitý chlap, měl malou firmu s asi deseti zaměstnanci. Pronajímám provozovnu vietnamskému obchodníkovi. Spořádaná rodina s dvěma dětmi, holka studuje na gymnáziu.
Přesto mi poměrně výrazně jdou na nervy rozeřvané cikánské tlupy, jejichž příslušníci nikdy nedělali a nikdy dělat nebudou. Jsem rasista?

24 Radka Radka | E-mail | Web | 23. listopadu 2013 v 14:29 | Reagovat

[23]: Myslím, že se shodneme na tom, že je to o lidech. Buď jsou slušní nebo ne. A je jedno, jakou barvu kůže mají.

25 mengano mengano | E-mail | Web | 23. listopadu 2013 v 14:48 | Reagovat

[24]: Přesně tak :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama