Věštby kartářek

8. ledna 2014 v 23:34 | Radka |  Příběhy mého života

Přináším slíbené věštby kartářek a jejich pokračování, jak je psal sám život. Každá by dala na samostatný příběh, ale raději se zaměřím na úspěšnost jejich předpovědí.
Jistě mi dáte zapravdu, že každá katrářka by měla být především dobrým psychologem. Umět vyslechnout, soucítit, poradit. Některé stačí pár frází a zákazník odchází spokojený. Jiná se zaměří na problémy dotyčného a snaží se opravdu pomoci. Rozdíly mezi nimi jsou obrovské.


Na začátek si ujasněme pár pravidel, která by zde měla platit. K výkladu musí mít kartářka svolení. Ne vždy je totiž dovoleno nahlížet druhým do života. Jen si představte: jak by to asi vypadalo, kdyby si kdokoliv mohl vyložit karty na kohokoliv? Asi bychom byli před druhými jako nazí v trní.
Další důvod je, že pokud nám karty něo vyjeví, je to možné ovlivnit. Máme svobodnou vůli a pokud víme, že nám něco může ublížit, vyhneme se tomu. Pokud však něco máme nastaveno osudově, není šance nahlížet do detailů a příliš se ptát. Zkrátka to tak má být.
A poslední: žádná kartářka by neměla vykládat karty sobě. Nemá totiž potřebný nadhled.

Případ první
Moje kamarádka se učila karty vykládat sama. Svému okolí poskytovala i nevyžádané rady, ovšem sobě pro radu zašla rovnou za několika kartářkami.
První jí řekla, že si najde brzy muže (poznávací zamení bude uniforma), bude svatba a dokonce dítě. Tou dobou o ni jevil zájem muž, který opravdu nosil uniformu. Jenže jí vadilo, že je o kousek menší postavy. Hledala další uniformu ve svém okolí. A našla. Tentokrát si vyložila karty sama a následně se vrhla do vztahu. Byla v sedmém nebi a jediné vrásky ji dělalo předpovězené těhotenství, na které se již necítila.
Jak to dopadlo? Manželka pána v uniformě na vztah přišla ještě předtím, než se stačil sám přiznat. Ten po prozrazení raději zařadil zpátečku a vrátil se poslušně do náruče manželky.
Měla tedy kartářka pravdu? Jak která. Ta první možná ano, ale kamarádka určitě ne.

Brzy ji však přálo štěstí a narazila na zajímavého muže. Jevil se jako chápající, obětavý, milující. I v domácnosti ledacos opravil. Spíš ze zvyku zašla ke katráře (raději jiné) a ta jí řekla: pokud si vyřeší své finanční problémy, mohl by z toho pěkný vztah.
Ano, stále se toužil nastěhovat k ní a svůj byt prodat, takže by to sedělo. Raději se snažila toto řešení oddálit a udělala dobře. Brzy vypluly na povrch daleko zásadnější potíže. Pán byl totiž patologický lhář a trpěl rozdvojenou osobností. Vymyslel si minulost, kterou neměl, dobré skutky, které nevykonal.
Moje otázka nakonec zněla: "Jak je možné, že tohle kartářka neviděla? I kdyby si finanční problémy urovnal, neklapalo by to."
"Máš pravdu," odpověděla. "Že je magor, to v těch kartách vidět nebylo."
Jaké z toho vyplynulo pro kamarádku ponaučení? Že samota není dobrým rádcem a když tato kartářka zklamala, je třeba najít další. A tak se také stalo.

Případ druhý
Život paní D. se zhroutil v okamžiku smrti jejího manžela těsně po čtyřicítce. Nevěděla jak dál a neustále zatěžovala svou kamarádku obviňováním mrtvého manžela a fňukáním. A tak jí kamarádka doporučila kartářku. Paní D. k ní šla s nedůvěrou, ale vrátila se jako vyměněná.
Tato kartářka totiž byla zdatná v mnoha směrech, zejména na poli psychologie. A tak přesvědčila paní, aby svému manželovi odpustila a jeho duši propustila. Pak jí vysvětlila díky kartám mnoho věcí z minulosti a nahlédla i do budoucnosti. Paní D. to velice nabudilo a začala se na svět usmívat.
Pomalu si dávala svůj život dohromady a všem se ulevilo, včetně dětí. Občas sice propadne pesimismu, že věci nejdou tak rychle jak by si přála. Stačí však připomenutí slov kartářky a přiznání, že opravdu jde vše tak jak řekla. Jen čas se z karet špatně odhaduje a tak se nedá říct přesně, kdy co nastane. Ale důležité je, že vždy to předpovězené nastane a ona se může těšit na další posun.

Případ třetí
Když ke kartářce přijde člověk s vlastními pocity, které neklamou, je o zábavu postaráno. Moje kamarádka se naučila poslouchat svůj vnitřní hlas a dát na vlastní pocity. Nastal však okamžik, kdy se bála uvěřit vizi skvělé budoucnosti a tak navštívila uznávanou kartářku.
Otázka zněla fádně: jak to bude mít se současným zaměstnáním a jestli se podaří stavba domu na hypotéku. Kartářka vykládala a povídala: do hypotéky by nešla, je to riziko, protože s prací to bude nahnuté. Firmě se nebude dařit, mzda klesne. Celkově budou nadcházející dva roky finančně problémové. Pozemek, který si vybrali, je pro ni špatný, je tam zvýšené riziko nemoci.
Kamarádka se zeptala, jak dlouho že finanční krize v práci potrvá? Prý dva roky, možná i déle.
To se jí nezdálo a tak pronesla: "Já ale cítím něco jiného, nějakou změnu."
Po nahlédnutí do karet řekla: "Ano, tu tady máte a bude to šťastný krok. Zlepší se finance i psychická pohoda. Budete hodně cestovat."
Podobné to bylo i s pozemkem, když kamarádka řekla: "Já bych tam ale byla šťastná, cítím to."
"Souhlasí, to místo pro Vás hodně znamená. Tak si zjistěte, co tam dříve stálo a možná pochopíte, proč Vás to tam tak táhne."
Následovalo ještě pár "ale" a potvrzení, že by to tak mohlo být.
Po návratu kamarádka prohlásila: "Já ani nevím, proč jsem tam šla. Její výklad mi neseděl, cítila jsem, že to chci jinak. Všechno jsem jí rozporovala a chudina na konci už vůbec nevěděla, jak to má být."

Případ čtvrtý
Ke kartářce z druhého příběhu zašla jedna mladá slečna s dotazem, zda se dostane na vysokou školu, kterou si vybrala. Odpověď kartářky byla záporná: "Já tady žádnou vysokou nevidím. Zkuste si vybrat třeba vyšší odbornou školu, ta by mohla být dobrá. Ale vysoká opravdu ne. Možná za rok, teď určitě ne."
Jak to dopadlo? Podala si přihlášku na vysokou a byla přijata. Pro jistotu i na tu vyšší odbornou, ale v okamžiku přijetí na VŠ ji pustila z hlavy.

Z toho plyne jasné ponaučení: Pokud jste si vnitřně jisti, že to, co cítíte, je pro vás to pravé, jděte za tím, i kdyby vám všichni kolem říkali, že je to blbost a nemůže to vyjít. Vy sami jste strůjci svého osudu i štěstí. Tak si to nenechte nikým vymluvit, maximálně se běžte s někým poradit, pokud dlouho váháte.


Kartářky v žádném případě nezavrhuji. Znám ty s darem od Boha, co mají karty spíš jen na potvrzení. Slyšela jsem také o těch, co předpověděly spokojené manželství a lásku do konce života, ale za dva roky přišel rozvod. Zda neuměly v kartách číst nebo plácaly co je napadlo, to se nedozvíme. Je to jako v každém jiném oboru. Buď narazíte na skvělého odborníka nebo lempla, a jestli budete ochotni za práci zaplatit, je jen na vás.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lydie Lydie | 8. ledna 2014 v 23:56 | Reagovat

Nevím - u kartářky jsem nikdy nebyla a ani se tam nechystám.Odkud víš,že má skutečně nadání,či je to jen někdo,kdo tomu moc nerozumí a hlavně jde o  peníze./to je asi případ těch v TV./

2 Radka Radka | Web | 8. ledna 2014 v 23:59 | Reagovat

[1]: Je třeba dát na reference. Moje kolegyně moc ráda "testuje" kartářky a taktéž moje kamarádka. Nevyjde to u jedné, jdou k další. A podle jejich reakcí hodnotím. Už jsem k pár nerozhodných odeslala k opravdu dobré a nelitovaly, hlásily potvrzení.

3 Bev Bev | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 5:00 | Reagovat

To jsou samé zajímavé případy. U kartářky jsem nikdy nebyla, ale jak říkáš, i já věřím, že někdo má ten dar a schopnost číst v kartách. :-)
Ty co jsem zahlédla v televizi se mi nezdají moc důvěryhodní, ale ja fakt, že se občas dobře u jejich vystoupení bavím. :D

4 pavel pavel | Web | 9. ledna 2014 v 11:49 | Reagovat

Byl jsem jen jednou u kartářky na doporučení že je to nejlepší kartářka v Čechách a to mi bylo asi 20 let. Bydlela někde v Bohnicích, ale blázinec to nebyl. Předpověděla mi, že mám smůlu už žen (a to jsem jich měl v té době na každém prstu aspoň dvě) ale ať nesmutním, že se v brzy jednu poznám. Pak mi i předpověděla, ať ženu, až se ožením, do auta neberu, že by to u ní mohlo skončit smrtí. Všechny naše cesty přežila a teď už asi bude jen na ni, až se někde vyseká. Jak jsem se dozvěděl od dcery, po rozvodu už jednu nehodu měla, ale přežila.
Tak nevím, jestli mi ta dvacka tenkrát stála za to. :-D  :D

5 Vendy Vendy | Web | 9. ledna 2014 v 20:48 | Reagovat

Asi se najde několik kartářek, které jsou vážně nadané nebo mají "šťastnou ruku". Podvodníky neřeším, těch je spousta, proto ke kartářce nechodím. Jedna moje známá tam zase chodila, vždycky před důležitým rozhodnutím. A jednomu známýmu předpověděla, že den X.Y. pro něj bude tak nebezpečný, že zemře, nebo že může zemřít. Byl z toho tak vyřízenej, že ten den chodil opatrně i po schodech (je řemeslník). Dosud žije a nevím, jestli kvůli tomu, že kartářka byla špatná a netrefila se ve své věštbě, nebo že byl ten den tak vopatrnej, že se možná vyhnul nějakému možnému úrazu. Každopádně, strachu si ten den užil až až a říkal, že dnes by ji s chutí nakopnul... někam. :-D
Myslím, že tohle by kartářky ani věštkyně neměly nikomu říkat, i kdyby to v kartách či kříš´tálových koulích viděly. :-?

6 Vendy Vendy | 9. ledna 2014 v 20:49 | Reagovat

P.S. ale moje mamka jednou narazila na cikánku, která jí věštila z ruky a všechno, co jí řekla, sedělo (tedy to hlavní, že je vdova, že má tři děti a že má zdravotní problémy. Taky jí napravila rameno, asi reiki, nebo něco takového. Asi byla vyjímečná.

7 Radka Radka | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 21:11 | Reagovat

[3]: Ta jejich vystoupení jsóu opravdu jen pro pobavení, protože z něčeho, co by mělo být považováno za dar, udělaly estrádu :-?

8 Radka Radka | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 21:14 | Reagovat

[4]: Těžko říct, jestli jsi fakt neměl smůlu na ženy a jestli neměla přežít cesty s Tebou autem - tak asi že by Ti kecala do řízení a Ty ji mohl za to chtít praštit? :-D
Myslím, že zkušenost na celý život za dvacku - to se každému nepodaří :D

9 Radka Radka | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 21:17 | Reagovat

[5]: Smrt se oznamovat nesmí, jen vyřknout mírné varování. Ovšem mě kdysi (coby hodně nerohodnou) kartářka uvítala hned ve dveřích větou: budete brzy vdovou. Neměla jsem jí to za zlé, moc dobře věděla, že mně to říct může. Pak jsem tak dlouho stála nad ex, až se přiznal ke všemu a mohl se konečně dobře vyspat. Tajil toho opravdu dost.

10 Radka Radka | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 21:18 | Reagovat

[6]: Jo a cikánky mají opravdu dar (některé), jen způsob jejich prezentace mnoho lidí odrazuje.

11 Melissa Melissa | Web | 10. ledna 2014 v 0:28 | Reagovat

Máš pravdu,je to jako všude.Buď jsou kartářky dobré nebo ne a snaží se jen vydělat lehce peníze.Opravdu je nejlepší,když dá člověk sám na sebe a udělá to,co cítí jako správné.Člověk by měl umět poslouchat svůj vnitřní hlas a umět se sám rozhodovat.Někdo ale raději půjde třeba k pěti kartářkám,dokud od některé z nich neuslyší to,co chce slyšet,což je ale špatně.

12 Ježurka Ježurka | Web | 10. ledna 2014 v 17:28 | Reagovat

Když jsem se tak zamyslela, tak jsem vlastně ani nikdy o žádné kartářce, která by bydlela někde blízko, neslyšela. Tak bych ani nevěděla, kde ji hledat, natož shánět reference. Asi se všude nevyskytují. 8-)

13 pavel pavel | Web | 10. ledna 2014 v 22:22 | Reagovat

[8]: Každopádně na jednu ženu jsem smůlu měl a to byla ex... i když zpočátku to vypadalo jako štěstí. :-D  :D

14 Fredy Kruger Fredy Kruger | 11. ledna 2014 v 1:32 | Reagovat

"  Karty byly mi vyloženy :
,, dneska prý vejít mám  do přízně ženy,, !!"

Jann Schoustl .. kravatu povoluje
a jdoucí ženy  tak oslovuje :
( lépe řečeno  otravuje )

" Jste - li vy moje vyvolená ??"

" Nejsem !!"

" Ty babo !"

" Ty vole ! .. na !"

( jak spočítal  strážník Johnn Macek,
250  dostal prý facek ! )

... " Kdeže je žena má vyvolená ??
... kartářka .. swině ta zatracená !"
mumlají  Janna  Schoustla
úplně napuchlá ústa ....

15 Radka Radka | E-mail | Web | 11. ledna 2014 v 23:02 | Reagovat

[12]: Asi jsi ji nepotřebovala, jinak by se k Tobě reference určitě dostaly ;-)

16 Radka Radka | E-mail | Web | 11. ledna 2014 v 23:02 | Reagovat

[13]: Vidíš! A zase jsme u správně zvolených otázek :-D

17 Radka Radka | E-mail | Web | 11. ledna 2014 v 23:03 | Reagovat

[14]: Výstižné! A vtipné :-)

18 Koník Koník | E-mail | Web | 12. ledna 2014 v 7:03 | Reagovat

Před několika lety jsem zažíval něco zvláštního. Stávalo se mi, že ten o kom se mi na Nový rok zdálo, pak během roku opravdu odešel. Předpověděl jsem to čtyřikrát. To není věru moc fajn dar, viďte!
A což takhle pohnout sklenicí? Připomínám, že už šest let nepiju! :-D I tak mám ale o kartářství vážné pochybnosti. Už proto, že  prvními nositelkami tohoto umění byly cikánky.

19 Radka Radka | E-mail | Web | 12. ledna 2014 v 22:47 | Reagovat

[18]: No, říká se, že to máme v sobě všichni, jen jsme to zapomněli. Hodně jsme se totiž odklonili od přírody, což ty cikánky ani moc ne ;-)

20 Koník Koník | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 8:07 | Reagovat

[19]: ...a to je vlastně pravda. Dobrý pohled :-D

21 Sandra Sandra | E-mail | 8. května 2014 v 23:21 | Reagovat

Dobrý den, jsem kartářka která se zajímá o názory druhých. Velice mne překvapil tento článek, se kterým souhlasím. Osud si řídíme sami a proto se výkladech zaměřuji spíše na problémy proč jsou nebo co se dá napravit a jak a nebo proč se tak má stát a případně jak z toho ven (pokud je to negativní). Každopádně s politováním musím říci, že spíše lidé ,,zatím,, výklad proto, že očekávají že se jim řekne jen něco pozitivního a že to bude dobré. Jakoby si neuvědomovali, že to zda bude dobré většinou z 90% ovlivňujeme my sami. A když se jim řekne co má být špatně a proč, tak málokoho to potěší, že by se měl zamýšlet i nad tím že je chyba v něm, nebo v něčem a měli by s tím pracovat. Naštěstí už ale více a více lidí chápe, že si osud sami vytváříme, a výklad jim více pomůže. Bohužel ale prozatím velmi málo lidí, a také je velmi málo ,,dobrých kolegyň,, naopak spíše jim řikají že se s něčím nedá nic udělat a spíše lidi vystraší. Nedělám si tu reklamu, z toho důvodu sem nedávám ani svůj odkaz na stránky ani email. A opravdu upřímně bych chtěla říci, že tento článek co jsem našla, je velice přínosný pro lidi a moc se mi líbil. Všem přeji hezký zbytek dne a hlavně dobré zkušenosti a ne špatné s kartářkami.... Protože se opravdu nedají házet do jednoho pytle, ale to se netýká jen kartářek ale i jiných řemesel, od instalatéra po třeba právníka... Je to o lidech, a o tom co umí, ne o povolání. Pokud by jste zde reagovali na moji zprávu, předem se omlouvám nebudou mi chodit zprávy na email a ani to zde sledovat nebudu. Tak se nezlobte, když tu odpovídat na reakce nebudu, není to záměr. Jen jsem to náhodou našla a chtěla jsem se vyjádřit k napsanému tématu, a smekám. Moc se článek povedl. Ahoj všem :-)

22 Milada Milada | 25. září 2014 v 22:22 | Reagovat

vidím, že podvodnice Sandra si tu na sebe opět píše reklamu a lže. Lže že sem na sebe nedava kontakt a pritom ho tam napsala, jak typicke pro tyto podvodnice, je to opravdu hruza co se deje posledni dobou mezi samozvanymi kartarkami O_O

23 Mila Mila | E-mail | 12. dubna 2015 v 12:22 | Reagovat

Kartářka, které se dá věřit:

https://zmensvujzivot.eu/

24 Trondy Trondy | 21. dubna 2016 v 9:51 | Reagovat

Věříte na věštbu z karet? Moje oblíbená kartářka online:

http://kartarka.org/vyklad-karet-online

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama