Tkáňové soli - zkušenosti se Silicea

14. července 2014 v 22:55 | Radka |  Co život dal
Ke Kalium muriaticum jsem si před třemi lety vybrala sůl Silicea. Prvotní impulz vycházel z knihy homeopatie (na revmatismus), dále jsem dala na pocity. Zkrátka jsem cítila, že toto mé tělo potřebuje.

Jak jsem již minule psala, při nedávném navrácení křečí do nohou jsem cítila, že je čas vrátit se k těmto solím. Než jsem je začala opětovně užívat, měla jsem sen:

Byla jsem v prázdné venkovské chalupě se svým obvodním lékařem, nabízel mi ji k prodeji, protože už neměl čas na ni jezdit. Odmítla jsem, že si to nemohu dovolit. Tvářil se velice chápavě a tak jsme si povídali dál, vyšli ven před zápraží a můj zrak padl na krásné kameny - křemeny rozházené kolem domu. Některé byly dokonce s jemným růžovým nádechem. Dřepla jsem si k nim a obdivovala jejich krásu.

Ráno jsem hledala ve snáři, avšak popis kamene (karma, záleží na velikosti) mě neuspokojil. Další snáře byly schovívavější (kámen = dlouhý věk, přijde-li tvůj den, i štěstí se přidá; křemen = tvrdé srdce), avšak ani tyto výklady mou zvědavost neukojily.

Večer jsem zasedla k netu a hledala popis soli Silicea. Už první věta mě rozesmála: Silicea je oxid křemičitý...Tak proto ty křemeny
Vzpomněla jsem si na slova lékaře při poslední prohlídce, abych svou imunitu posílila Wobenzymem, je dražší, ale aspoň měsíc bych ho brát měla, protože především záněty doléčuje. Doma jsem u netu podle diskuzí a hodnocení usoudila, že na to nemám, abych vyhodila dva a půl tisíce za nejistý výsledek. On si i lékař musel všimnout, že se na to netvářím a kdo ví, co se mu honilo hlavou.
Ať to bylo jak chtělo, ve snu mi nabídl drahou věc, na kterou jsem neměla a pak jsem zahlédla běžně dostupnou, kterou mám dokonce doma. To bylo pro mě znamením, že jsem na správné cestě.

Jak jsem se víc a víc začítala do popisů soli Silicea, bylo mi jasné, že se nepletu. Na jedné stránce jsem dokonce našla upřesňující charakteristiky typu lidí, kterým Silicea chybí:
Pacient Silicea je většinou měkký, delikátní, přecitivělý a poddajný. Není si jist svými schopnostmi a pochybuje o své činnosti. Svědomitost se může vyvinout až do stavu silné úzkosti.
Tento typ je téměř paralyzován svou nerozhodností a nejistotou svých pocitů nebo výkonů. Někdy si přeje i vzdát svou práci. Má pocit, že není schopen zvládat své úkoly a povinnosti. Pochybuje o sobě a může mít sklon kompenzovat své nedostatky tím, že se soustředí na detaily. Nejenže to jeho okolí obtěžuje a rozčiluje, ale tato tendence vede k úzkostné snaze o preciznost. Typ Silicea se do určité míry obtížně rozhoduje.

Skoro jsem se našla, vlastně taková jsem opravdu ještě před pár lety byla. Ale nedávno mi kolega nechtěně přiznal (když jsem nahlas přemýšlela, čím některé lidi štvu a stále se divila, co dělám špatně?), že si za to můžu sama: "Ty seš úplně blbá, copak nevidíš, jak jsi za poslední dobu vyrostla?"
"Ale já měřím pořád stejně!?!!"
To už se chytal za hlavu a koulel očima, já se chvíli smála, než mi došlo, že jsem si v práci opravdu jistější a vedoucího štvu tím, jak mám na vše odpověď (když příjde s pracovním dotazem, fakt vím - aby ne, po těch letech).

Ale zpět k Silicea - další popis mě doslova zarazil:
Dítě Silicea je velmi plaché, v ordinaci šeptá své pocity matce a ta je reprodukuje homeopatovi. Trpí často opakovanými infekcemi, jako jsou chřipky a nachlazení, záněty středního ucha nebo faryngitidy. Jeho fyzická výdrž je slabá. Má jemné rysy, světlé a velmi slabé vlasy, světlou kůži, hlava se zdá vůči tělu poněkud větší. Pro svou sníženou obranyschopnost mívá časté záněty horních cest dýchacích, dutin a uší. Jeho kůže i sliznice jsou náchylné k tvorbě abscesů, infekci kůže, dásní, konečníku i ostatních částí těla. Nohy se velice potí, pot je leptavý, páchnoucí a hojný, způsobuje oděrky na chodidlech a díry v ponožkách.

Když jsem tohle četla dceři, společně jsme se zasmály. Pamatuji si, jak mě dětská lékařka pokaždé nabádala k mlčení, že chce slyšet něco od dcery. Měla smůlu, nic z ní nedostala. Až po pár letech, kdy si na lékařku zvykla.
O zajímavém "Případu Silicea" si můžete přečíst zde a pod ním najdete charakteristiky citované výše.

Mimochodem, na zánět středního ucha užívala dcera ATB jednou asi ve třech letech. Když jí ho propíchávali, trpěla jsem s ní a přísahala, že tohle už nikdy nedopustím. Stalo se. Náhoda mi do cesty přivála známou, jejíž dcera trpěla častými záněty a pomohla až homeopatika. A tak jsme je zavedly také a doporučily i dalším maminkám pro jejich ratolesti a vždy zabraly. Věřte, že zde o placebo efekt jít nemohlo, tím počínající zánět neukecáte.

A zde ještě další charakterisitka, kde jsem se opravdu našla (a do závorek přidala své postřehy):
Silicea
Oxid křemičitý
• Člověk je na povrchu poddajný, měkký, takový křehký
(v ustupování jsem často excelovala)
• Je v nich jakási pevnost, struktura (pevná ve svých zásadách - ano, uvnitř!)
• Děti se nebudou hádat (poddajnost), ale vytvoří si vnitřní svět, dělají, že neslyší, aby nemusely dělat, co chtějí rodiče. Tím se brání vůči ostatnímu světu (tak aspoň víme, proč potřebuji snít)
• Nikdy neriskují, jsou spíš opatrné. Pokud mají pocit, že něco nevyjde, raději se do toho nepustí (rozumná jsem za všech okolností, taková jsem já)
• Musí umět hospodařit se svou energií. Musí si odpočinout (ano, energie nemám na rozdávání )
• Nedokážou se pro něco nadchnout, jsou zodpovědné (někdy až moc)
• Nepůjdou za něco bojovat, nemají rády konflikty (prý jsem rozený diplomat)
• Jsou rády pochváleny (tak to ne, chválu neumím zpracovat, ale za to může výchova).
• Nemají rády změny, musí si je umět zdůvodnit (nemám, ale zdůvodňování je má silná parketa)
• V kolektivu jsou v pozadí, hodně se kontrolují (raději vše z povzdálí pozoruji)
• Nejsou líní, ale setrvační (aha, už vím, proč používám větu: "jedu na setrvačník")
• Neradi jezdí na tábory (byla jsem jednou a bylo to... divné)
• Snaží se dělat rodičům radost, nemají rády kritiku (jj, dělala jsem co jsem mamince na očích viděla)
• Nesnáší opuštěnost (možná nesnáším, ale díky Bohu jsem se tak už dlouhá léta necítila)

A nakonec neduhy, na které spolehlivě zabírá:
Biochemický kondicionér pojivových tkání
Nejpomalejší lék ze všech - nejdřív je účinek poznat na nehtech.
Silicea je lék pro zánět kůže nebo pojivových tkání vždy, když se vytváří hnis. Čistí tkáně při infiltrovaných hnisavých ložiskách, fibrózních tumorech, při zarůstání nehtů. Vypuzuje cizí tělesa, např. trn hluboko ve svalu (dobré i u zvířat). Čistí ložiska po očkování (TBC) a ucpané slzné kanálky. Hnisavý zánět žláz, hnisavá angína.
S touto solí souvisí projevy narušení nervů jako přehnané reflexy, lehká iritabilita, podrážděné srdce. Je vhodná pro hypersenzitivní lidi a lidi citlivé na fázi měsíce. Chrání nervy před elektromagnetickým smogem.
Silicea vyhlazuje vrásky - biochemický lifting tváře. Doporučuje se na podporu růstu a pevnosti nehtů a proti vypadávání vlasů.
Základní lék při atopických ekzémech, vznikajících ne ze zánětu, ale z přecitlivělosti. Katarakta - šedý zákal (společně s Calc Fluor). Nadměrné a páchnoucí pocení.
Pomáhá při neurovegetativních onemocněních jako skleróza multiplex, Alzheimerova choroba a podobně, při degenerativních změnách kloubů a plotýnek (někdy spolu s Calc Fluor).

Protože vypuzuje cizí tělesa, je třeba být opatrný v případě implantátů!
Obličejová diagnostika:
Nedostatek se projevuje vysokým leskem na čele a špičce nosu, v pozdějším věku hlubokými vráskami. Problémy se zhoršují v noci.

Jelikož jsem odkázaná na potraviny ze supermarketů, které vitamíny a minerály zrovna neoplývají, nezbývá mi než tělu dodat potřebné jinak. A jedním ze zdrojů budou určitě tkáňové soli, které mě zatím nezklamaly a úlevu po dvou měsících užívání na téměř tři roky přinesly. Takže pokud nezapomenu, za dva měsíce doplním info, jak se na mně podepsaly tentokrát.

Jejich nákup sice není možný v lékárnách či obchodech se zdravou výživou, ale e-shopy je vedou za stejné ceny.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 s s | Web | 15. července 2014 v 17:42 | Reagovat

Silicea znám, jedna moje známá jí užívala v době kdy jí bylo kolem 45 let, nyní je jí přes 80 a vypadá na 60! Zazraky se dějí! ;-)

2 Sugr Sugr | 15. července 2014 v 17:43 | Reagovat

[1]:Nenapsal se mi Nick... O_O

3 Radka Radka | E-mail | Web | 15. července 2014 v 21:47 | Reagovat

[1]: Ale to je skvělá zpráva! Pořád si myslím, že za to můžou geny, že mi lidé hádají tak o pět let míň něž je realita ;-) Tak by se ten rozdíl mohl ještě změnit, když začnu soli užívat pravidelně :-)

4 pavel pavel | Web | 16. července 2014 v 23:35 | Reagovat

[3]: Jako v pohádce voda života. :D

5 dáša dáša | E-mail | Web | 20. července 2014 v 14:18 | Reagovat

Radu, v některých věcech jsem se našla : nejsem konfliktní, nemám ráda hádky ( ani třeba cizích lidí ), od puberty jsem hodně snila, vystačila jsem si sama na hraní, jsem setrvačná a NIKDY jsem nebyla na táboře - nesnáším organizovanost.Mám často zánět nosohltanu. Myslíš, že jsem adept na Siliceu ???
A, prosím tě, kolik tak ty soli stojí peněz ?
Radu, měj se parádně a ať ti soli pomohou co nejvíc :-)  :-)  :-)

6 Radka Radka | E-mail | Web | 20. července 2014 v 17:54 | Reagovat

[5]: Dáši, myslím, že pokud máš ještě jemné vlasy a lámavé nehty + vadí Ti nadměrný hluk a reaguješ na fáze měsíce = jsi adept na Siliceu.
V tom e-shopu stojí 340 + poštovné, ale narazila jsem v lékárně na Siliceu AKH (česká výroba), kdy 60tbl stojí 165 Kč. Beru 2 denně, takže je to dávka na měsíc.
Za vyzkoušení stojí, jen u Silicea je poznat účinek za delší dobu, nejprve se projeví na nehtech.
Určitě tím nic nepokazíš, je známo, že obsah křemíku u lidí nad 40 velmi klesá, doporučuje se pít i přesličkový čaj, který je na křemík bohatý.
Měj se krásně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama