Masaru Emoto - Tajuplný život vody

14. července 2015 v 20:16 | Radka |  Knihy a filmy co zaujaly
Knihy japonského výzkumníka a nezávislého filozofa jsou označovány za bestsellery a všechny (co vím) jsou o vodě. Dr. Masaru Emoto jich napsal minimálně deset a protože jsem si před pár lety pohrávala s myšlenkou nějakou si koupit, byla mi jedna darována k narozeninám. Ovšem dva roky musela čekat na svůj okamžik, kdy mě obohatí svými objevy.


Anotace:
Autor knihy Tajuplný život vody, Masaru Emoto, nás po naší planetě provádí pozoruhodnou cestou vody, a tak pokračuje ve svém díle, kterým lidstvu odhaluje její život plný tajemství. Ukazuje nám, jak můžeme moudrost vody uplatnit v našich vlastních životech a jak tím, že se naučíme vodu respektovat a vážit si jí, můžeme lépe čelit výzvám, před nimiž stojí jednadvacáté století - a tuto planetu obnovit. Voda má paměť a v ní uchovává naše myšlenky a modlitby. A protože vy sami jste vodou, pak bez ohledu na to, kde se právě nacházíte, se vaše modlitby dostanou do všech ostatních koutů světa.

Masaru Emoto vycházel při své práci z faktu, že voda stejně jako vše kolem nás vibruje a tato vibrace se dá změřit. A když se setkají dvě či více vibrací (vody a slova či vody a hudby) vznikne jiná vibrace. Tento vliv dokazoval fotografiemi vody ve zmrzlém stavu - buď vytvořila krásný, poškozený či neúplný hexagon nebo dokonce žádný. Kromě toho, o čem jsem četla již dříve - že voda nepochází ze Země (potvrzeno NASA) a dá se programovat, mě zaujaly další myšlenky o "programování člověka", neboť jsme ze 70% tvořeni vodou. Nebo proměnu vibrací vody od pramene řeky až k jejímu konci před spojením s mořem či oceánem. Mírně mě zarazila slova o modlitbách, ale po přečtení mi došlo, že nejjednodušší modlitba zní: Děkuji.
Jde zkrátka o vyjáření vděčnosti za vše, co nám voda přináší.

Velkého uspokojení se mi dostalo v okažiku při čtení o pohledu autora na homeopatii. Poslední dobou totiž stále více narážím na výsměch homeopatii (bez které by moje dcera stěží mohla fungovat) a zde je popsán srozumitelně princip nejen samotné homeopatie, ale také metody zvané efektivní mikroorganismus (EM - tekutina vytvořená z bakterie principem homeopatického ředění). Vyčerpaná půda se pomocí EM se stává úrodnou i bez chemikálií, znečištěná voda se po ošetření pomocí EM stává pitnou. Vše dokládá pokusem v oblasti ostrůvků poblíž Hirošimy, kde se po aplikaci EM vrátila do vody hejna ryb i řas. Po tomto úspěchu se aplikovalo i jinde a všude to končilo stejně - návratem života do vody.

Neméně zajímavě zní objev s krví, která také obsahuje vodu. Několika lidem byl odebrán vzorek k rozboru a uchován pro pozdější porovnání. Po dvou letech, kdy došlo ke změnám (nemoci, léčení) byly nové vzorky porovnány s těmi starými. Oba vykazovaly stejné hodnoty - původní se změnil, tedy přizpůsobil hodnotám "nové" krve daného člověka. Dr. Emoto to vysvětluje neustálým propojením vody i na dálku, což se špatně chápe. Ale jak si to jinak vysvětlit?

A nakonec něco o konopí. O tom bez obsahu THC, ze kterého lze s mnohem měnším dopadem na životní prostředí vyrábět tkaninu s lepšími vlastnostmi než bavlna, pohonné hmoty pro dieslové motory s nižšími emisemi než nafta - dokonce již Ford vyrobil automobil na takové palivo. Ale co si budeme povídat - ropa ovládá svět a není síly to změnit.

Knihu jsem přečetla za odpoledne a nyní při rekapitulaci si uvědomuji, že bude dobré se k ní ještě vrátit, abych některé informace pořádně vstřebala. V jednom už mám však jasno nyní: určitě nedělám chybu, když si vodu před vypitím "programuji" slovy: Na zdraví!
Ať slouží ke zdraví nás všech ještě hodně dlouho!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 16. července 2015 v 11:45 | Reagovat

Škoda, že M.E. nedávno zemřel. Viděla jsem dokumenty s krystaly vody,jak jsou nádherné a jak jsou rozplizlé, když na ně působí špatná energie. Vždyť voda je přece ŽIVÁ, tak bychom se k ní měli také chovat. E.M. též ukazoval, že stačí na nádobu, co v ní vodu máme, napsat třeba lláskyplný vzkaz, srdíčko...No a vodu, která nám chudák teče po všech strastech v kohoutku lze dát dopořádku spinováním. Lze najít na internetu jak na to. :-)

2 Van Vendy Van Vendy | Web | 19. července 2015 v 13:47 | Reagovat

To je hodně hodně hodně zajímavé. Po knize se asi podívám, jen jestli něco takového budou mít v knihovně.
Jinak, modlitby zakončené slovem Děkuji jsem viděla na jednom blogu (snad All is magic?).
Co se týká spojení hudby a vody, vzpomínám si na jiný projekt, spojení hudby a rostlin. Taky pozoruhodné výsledky!

3 Radka Radka | E-mail | Web | 19. července 2015 v 15:50 | Reagovat

[1]: Trochu mě zaskočilo, že zemřel, ale co se dá dělat, každý máme svůj čas vyměřený. V knize jsou i fotografie krystalů a je se na co dívat.
Voda je opravdu živá a podle toho bychom se k ní měli i chovat. Škoda, že si to mnozí neuvědomují.

4 Radka Radka | E-mail | Web | 19. července 2015 v 15:52 | Reagovat

[2]: V knize je hodně zajímavých informací a nejen o vodě. Tudíž za přečtení určitě stojí. Masaru Emoto jich napsal více a myslím, že každá z jeho knih přináší člověku něco zajímavého.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama